Kurban Organizasyonu

kurban
Kurban kesiminde en mühim olan kesilecek hayvanın tüm azalarının yerinde olması ve kat’iyyen hiç bir eksiği olmaması gerektiğini hepimiz bilmekteyiz. Ne var ki Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde elektro veya kurşunla şoklama uygulaması olduğundan, müslümanlar şüphe içinde Kurban vecibesini yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Kimileri bu sebebten ötürü memleketlerinde akrabalarına göndererek Kurban’larının şoksuz, sorunsuz kesimini gerçekleştererek, memleketlerinde ki ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlıyorlar. Bazı Müslüman’lar ise Kurban’larını fakir ve fukara, gerçek manada ihtiyaç sahibi olan başka memleketlerde, diyarlarda, devletlerde yaşayan, müslüman kardeşlerine göndermek istiyor.
ATB olarak bir çok hizmetin yanısıra Avrupa’da yaşayan Müslüman’lara Kurban Organizasyonu ile de yardımcı olmaktayız. Avrupa Türk Birliği kurulduğu günden bu zamana kadar her sene vekaleten Kurban kesimi gerçekleştirmiş ve kesilen Kurban’ları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştır. Kimi zaman Türkiye’de, kimi zaman Orta Asya Türk Cumhuriyetleri’nde, başka bir tarihte Afrika’da ve kısacası bilumum dünyanın bir çok devletinde bu organizasyonu gerçekleştirmiştir. Tüm kesim boyunca çekim yapılarak, bunlar vekalet veren Müslüman kardeşlerimize DVD olarak ulaştırılmaktadır.
2010 yılında organizasyonumuzu Bangladeş ve Pakistan devletlerinde gerçekleştirdik. Burada yaşayan Müslüman kardeşlerimize, emin bir şekilde Kurban’larınızı ulaştırdık. Kesilen Kurban’ların DVD’si oluşturularak, Kurban vekaleti veren, siz değerli yardımsever Müslüman’lara takdim edilmiştir. Yardımlarınızdan ötürü bölge Müslüman’ları adına teşekkür ediyoruz. Kurban Organizasyonu’muz bu sene ve gelecek seneler de devam edecektir.
Bilginize arz, ilginize teşekkür ederiz… Desteğinizi bekliyoruz…

Bir Cevap Yazın