ATB Finnentrop 3. Muhsin Yazıcıoğlu Salon Futbolu Turnuvası gerçekleştirildi


Teşkilatımızın ev sahipliğinde bu sene 18 Şubat Cumartesi günü, 3. kez salon futbol turnuvası Finnentrop’ta bulunan Dreifach Sporthalle’de gerçekleşti.

Federasyonumuzun Avrupa çapında çeşitli teşkilatlarının katılım gösterdiği turnuvaya toplam 14 takım ve Finnentrop ve çevresinden vatandaşlar katıldı.

Turnuva saat 09:30’da başlayıp, saat 21:00’da sona erdi. Program Hoca Abudrrahim Tütüncü’nün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Sonra federasyonumuzun başkanı sayın Erol Yazıcıoğlu ve teşkilat başkanımız sayın Arif Aşcı birer açılış konuşması yaptılar. ATB Kuzey Bölgesi Gençlik Kolları başkanı Mehmet Kocabaş’ın turnuvanın gidişatını ve kuralları hatırlatmasından sonra, maçlara geçildi.

Yedişer takımın oluşturduğu 2 grupta onar dakikalık maçlar yapıldı ve bu maçlar sonunda gruptan çıkan takımlar belli oldu. Grup maçlarının ardından turnuvaya katılan takımlara birer teşekkür belgesi takdim edildi. Bundan sonra çeyrek final maçlarına geçildi. Final maçında Finnentrop teşkilatımız ile FINEM Hilal Gençlik karşı karşıya geldiler. Büyük çekişmeye sahne olan maç FINEM’in 2-1 galibiyeti ile bitti. Final maçının akabinde kupa törenine geçildi.

Turnuvanın en centilmen takımı teşkilatımızın 2. takımı aldı. 3. Hamburg takımı, ikinci teşkilatımızın gençlik takımı ve birinci FINEM Hilal Gençlik oldu.

Kupa töreninin ardından kapanış konuşmasını gerçekleştiren ATB Genel Başkanı sayın Erol Yazıcıoğlu, turnuvaya emeği geçen ve katılım gösteren herkese teşekkür etti. Konuşmanın ardından Avrupa Türk Birliği Federasyonunun kurucuları ortaklaşa pasta kesti ve futbolculara ve misafirlere ikram etti. Okumaya devam et