Merhum Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu Kabri başında yâd edildi

kabriGenel Başkanımız Mustafa Destici, “Merhum şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefat ettiği helikopter kazası artık aydınlatılsın.” dedi.
Merhum Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 5. yıl dönümünde Tacettin Dergâhı’nda Kur’an tilavetleri ve dualarla anıldı.

Anma gününe, Genel Başkanımız Mustafa Destici’nin aynı sıra, merhum şehit liderimizin eşi Gülefer Yazıcıoğlu, çocukları Furkan Yazıcıoğlu ve Firuze Yazıcıoğlu, Genel Başkanımızın abisi Yusuf Yazıcıoğlu, ablaları Naziye Soysal, Mavuş Ocak, Genel Başkan Yardımcılarımız, Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyelerimiz, Sivas Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp, İl ve İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkan Adaylarımız, Alperen Ocakları Başkanı Serkan Tüzün, Alperen Ocakları İl Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

1

HERKES BU HADİSENİN AYDINLATILMASINI BEKLİYOR
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Muhsin Başkanımıza, onunla birlikte hayatını kaybeden Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, İsmail Güneş ve Pilot Kaya İstektepe kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun. Yine şehitlerimizi anıyoruz. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, ‘Bu olayı çözmek bizim namus borcumuzdur’ diyen sayın başbakan yardımcısına, ‘Bu olayı devletin içindeki çeteler bu suikastı işlemiştir’ diyen sayın başbakan yardımcısına, sayın adalet bakanına, hâkimlere, savcılara, yürütmeyi elinde bulunduran herkese sesleniyorum. Başta rahmetli Muhsin başkanımızın değerli ailesi, arkadaşlarımızın aileleri, Büyük Birlik Ailesi, tüm Muhsin Yazıcıoğlu sevenleri, Türkistan coğrafyasındaki bütün kardeşlerimiz ve yüreğinde zerre kadar iman ve adalet duygusu barındıran herkes artık bu hadisenin aydınlatılmasını bekliyor. Yorulmamızı, usanmamızı, bıkmamızı, korkacağımızı, yılgınlık göstereceğimizi sananlar yalandıklarını bugüne kadar gördükleri gibi bundan sonrada görmeye devam edeceklerdir. Cesaretimiz, kararlılığımız, metanetimiz, sebatımız ve her şeyden önemlisi sabrımız bu hadisenin üzerini örtmeye çalışanların, bu hadiseyi, bu soruşturmayı varsa akamete uğratmaya çalışanların çabalarını ve çırpınışlarını mutlaka yenecektir ve onlara galip gelecektir.” dedi.

2

SEN RAHAT UYU ŞEHİDİM
Destici konuşmasında şunları söyledi: “Yüreğinde zerre kadar iman ve adalet duygusu barındıran herkes artık bu hadisenin aydınlatılmasını bekliyor. Yiğit adam, sen şehitliğin bu dünyada kazanılabilecek en büyük zafer olduğunu bilerek, ‘bu ülke için mücadele etmek ve şehit olmak başlıca emelimiz ve gurur kaynağımız’ diyensin. Ve o emeline ulaştın. Sen ‘büyük davalar, yıkılmayacak, yorulmayacak, üşenmeyecek dava adamları ister’ diyensin. Sen, ‘Biz milliyetçilik söylemini yeni akıllarına getirenlerden değil, ruhumuzla, canımızla, gerçek milliyetçileriz’ diyensin. Sen ‘şiddete asla tevessül etmeyeceksiniz. Silahınız fikirleriniz olacak, ben bir elinde Kur’an, bir elinde bilgisayar olan gençlik istiyorum’ diyerek, fikri, imanı ve bilgiyi bu gençliğe rehber gösterensin. Binler bugün burada, dava arkadaşların bugün burada, sen rahat uyu şehidim. Hayallerin hayalimiz, davan davamız, yolun yolumuzdur. Ruhun şad olsun, mekânın cennet olsun.”

Etkinliğe katılanlara lokum dağıtılarak, ücretsiz yemek ikramında bulunuldu.

FOTOĞRAFLAR:

Bir Cevap Yazın