Alperenler iftarda buluştu

Federasyonumuzun her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve Avrupa’nın her yerinden Alperenlerin genel merkezde buluştuğu iftar programı bu yılda dolu dolu geçti.
Finnentrop teşkilatını temsilen başkan yardımcısı Alpaslan Çalık ve sekreter Serdar Çalık programa katıldılar.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, yemek sonrasında genel başkanımız sayın Erol Yazıcıoğlu’nun konuşmasıyla devam etti.
Birlik ve beraberlik açısından Ramazan ayının çok bereketli ve rahmet dolu bir ay olduğuna dikkat çeken başkanımız, sözlerini iştirak eden teşkilatlarımıza ve üyelerimize teşekkür ederek nihayetlendirdi.
Genel başkanımızdan sonra Türkiye’den konferanscı olarak gelen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Akgül beyin sohbeti başladı.
ATB’ye bağlı birçok derneğimizde Ramazan sohbetleri düzenleyen hocamız çeşitli konularda Alperenleri bilgilendiren açıklamalar yaptı.
Genel merkezimizde de yine bir Alperen coşkusuyla sohbet etti ve Avrupa’da yaşayan Türk’lerin dikkat etmesi gereken hususlar hakkında durdu.
Sayın Akgül Ramazan’ın ilk günlerinden itibaren muhtelif şehirleri gezdiğini ve buralarda gördüğü olumlu ve olumsuz hadiseleri objektif bir şekilde görüp yorumlaya bildiğini ve milli ve manevi alanlarda çok çalışılması gerekildiği izlenimini edindiğini dile getirdi.
Sayın Akgül konuşmasına teşekkür ederek son verirken, sorulu ve cevaplı bölüme geçildi.
Akabinde federasyonumuzun eski başkan vekili sayın Binat Doğan, Türkiye’deki siyasi seçim atmosferi hakkında programa katılanları bilgilendirdi ve sorulan soruları cavaplandırdı.
Hoşsohbet ortamında geçen bol muhabbetli söyleşi sahur vaktine kadar devam etti.

Sekreter: Serdar-Çelebi Çalık

Bir Cevap Yazın