Federasyonumuzun Kongresi

ATB
ATB genel kurulu 25 Mayıs 2013 tarihinde toplandı ve Erol Yazıcıoğlu ile devam kararı çıktı…
Avrupa Türk Birliği 25 Mayıs 2013 tarihinde Genel Kurulu toplayarak kongre yaptı. Kongre genel merkezde gerçekleşti. Kongre Kur’an-ı Kerim ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Akabinde divan heyeti seçildi. Divan heyeti hayır duaları ve iyi dilek ve temennilerini bildirdikten sonra açılış konuşmasını yapmak üzere ATB Genel Başkanı Erol Yazıcıoğlu’nu kürsüye davet etti. ATB Genel Başkanı selamlama konuşmasını tamamladıktan sonra yapılan faaliyetler hakkında kısa bilgiler verdi, elzem olan konulara değindikten sonra son iki yıllık süre içinde ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını aktardı. Yapılmak istenip yapılamayanların da muhakkak olduğunun bilincinde olduklarını, kendilerinin yapamadıklarını bayrağı devralacak olan yeni yönetimin daha ileri götürmesini arzu ettiklerini bildirdi. Gelecek dönemde teşkilatların daha koordineli bir çalışma içinde olmaları gerektiğine değinerek, Alperenlerin daha güçlü olması gerektiğini söyledi. Gelecek dönemde ayrıca yapılması gerekenlerden en mühimi olanın ise iki farklı dernek kurularak bunların sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği ile cenaze fonu için kurulması gerektiğini söyledi. Daha profesyonel çalışılacağına inandıklarını da sözlerine ekleyen Erol Yazıcıoğlu, iki yıllık dönem içinde karşılıklı hakların geçmiş olabileceğini düşünerek tüm teşkilatlarımızdan, üyelerimizden ve gönüldaşlarımızdan helallik diledikten sonra sözlerini nihayetlendirdi.
ATB Genel Başkan Yardımcısı Murat Cenik Mayıs 2011 den Mayıs 2013 yılına kadar yapılan faaliyetleri tek tek okuduktan sonra bunu divan heyetine teslim etti. ATB Genel Muhasibi Nazmi Kaya ise federasyonumuzun mali durumu hakkında bilgi verdikten sonra eski yönetimizin ibrazı gerçekleşti.
ATB 10. dönem hizmet verecek genel başkanlığına oy birliği ile Erol Yazıcıoğlu seçildikten sonra oluşturulan yönetim kurulu listesi de oy çoğunluğu ile seçilmiş oldu. Divan heyeti hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra tüzükte yapılacak değişiklikler oylamaya sunuldu. Bunlar aşağıda ki gibidir:
Madde 1’de yer alan federasyonun ismi bölümüne:
– Avrupa Türk Kültür Dernekleri Birliği adı, Avrupa Türk Birliği olarak değiştirildi.
Madde 2’de yer alan faaliyet bölümüne:
– Sosyal yardımlaşma ve dayanışma hizmetleri yapılır cümlesi eklendi
Madde 7’de yer alan federasyonun kapanması durumunda:
– Federasyonun tüm mal varlığının SOGEV ve Alperen Ocakları Vakfı’na devredileceği kararı alındı
Bu değişikliklerin tüzüğe eklenerek mahkemeye yeni yönetim tarafından sunulacaktır. Dilek ve temenniler bölümünde hayır dilekleri, teklifler ve arzu edilenler katılımcılar tarafından dile getirildi. Proğram okunan Kur’an-ı Kerim sonrasında nihayetlendi. Birlikte akşam yemeğine geçildi. Akşam yemeğinden sonra Genel Başkan ve yönetim kurulu ile tebrikleşen avrupalı Alperenler Genel Merkez den ayrıldı.
Allah yeni yönetimimize hayırlı çalışmalar nasib etsin ve her daim tüm Alperenlerle bir olsun. Allah cümle teşkilatlarımızın, üyelerimizin, yöneticilerimizin, gönüldaşlarımızın yar ve yardımcısı olsun.

Sekreter: Serdar-Çelebi Çalık

Bir Cevap Yazın