Muhsin Yazıcıoğlu ve şehitlerimizi anma merasimi

Kısa adı ATB olan Avrupa Türk Kültür Dernekleri Birliği, 9 Mart 2013 Cumartesi günü Muhsin Başkan ve şehitlerimizi anma merasimi düzenledi. Anma Töreni Rheinland Pfalz eyaletinde bulunan Limburgerhof kentinde düzenlendi.

Programa ATB yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Türkiye’den BBP genel başkanı sayın Mustafa Destici, BBP YİK üyesi sayın Prof. Dr. Orhan Arslan, BBP İstanbul il teşkilatı başkanı Fikret Taş, ATİB genel başkanı sayın İhsan Öner ve çok sayıda misafir katıldılar.

Finnentrop teşkilatını ise ATB genel merkez danışmanı Yılmaz Aşcı, dernek başkanı Arif Aşcı, başkan yardımcısı Alpaslan Çalık, sekreter Serdar Çalık ve eski dernek başkanı Ruşen Batur temsil etti.

Program Kur’an-ı Kerim ile başaldı. Ardından kürsüye gelen ATB başkan vekili sayın Binat Doğan bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmadan sonra Grup Hareket sahne aldı ve ilahiler seslendirdi. Akabinde Kosova’dan gelen Hafız Celal Kur’an-ı Kerim okudu. Kur’an ziyafetinden sonra sırasıyla ATİB genel başkanı sayın İhsan Öner, BBP YİK üyesi sayın Prof. Dr. Orhan Arslan, ATB genel başkanı sayın Erol Yazıcıoğlu birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından bir sinevizyon gösterisi gerçekleşti. Bundan sonra kürsüye BBP genel başkanı sayın Mustafa Destici geldi. Mustafa Destici beyin konuşmasından sonra sahneye yeniden Grup Hareket geldi. Program yapılan dua ile kapatıldı.

Bir Cevap Yazın