Mustafa Destici 19 Mayıs Bayramı mesajı

BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ: ”Kurtuluş mücadelesinin ilk adımı olan ve kurtuluş meşalesinin yakıldığı günün 93’üncü yılında, tarihte olduğu gibi millet olarak birlik ve beraberlik içinde yaşamaya mecbur olduğumuzu bir kez daha idrak etmek zorundayız”

BBP Lideri Destici; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, Müslüman Türk milletinin bayramını kutladı.

Destici; Aziz ve kadim Türk milletinin 19 Mayıs 1919’da, Mustafa Kemal’in komutasında bağımsızlığını kazandığını ifade ettiği mesajında, ‘’ 19 Mayıs’ın idrak ve kararlılığını yaşayıp yaşatmada kendilerine önemli görevler düşen gençlerimizin, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve necip Türk Milletine karşı görev ve sorumluluklarını en güzel şekilde yerine getireceklerinden ‘damarlarında dolaşmakta olan’ asil kandan dolayı ümitli ve müsterihim’’ dedi.

Kurtuluş ateşinin yakıldığı tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 ruhunu bu yıl tekrar idrak etmenin sevinci ve huzuru içerisinde olduğunu belirten Destici mesajında, ” Her yandan emperyalist, hak ve adalet düşmanları tarafından ablukaya alınan asrın donanımından yoksun bir milletin, istiklal ve hürriyet gibi önemli mefhumlar için verdiği haysiyet – izzet dolu mücadelenin sembol günü olan 19 Mayıs’ın 93. yıldönümünü idrak etmenin heyecanını tekrar yaşıyoruz. Hürriyet güneşi 19 Mayıs’ta doğmuş, aziz ve şüheda yurdumuza ışıl-ışıl yayılarak büyük bir itimat vermiştir. Tarihin sinesinde hep var olmuş ve ilelebet kalacak milletimizde bu inanç ve kararlılıkla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur. “dedi.

Mesajında Destici; ‘’Bu duygu ve düşüncelerle, istikbal vaat eden aziz gençliğimizin ve necip milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramını kutlarken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükran ve ihtiramla anıyorum.” şeklinde sözlere yer verdi.

Bir Cevap Yazın