Muhsin Yazıcıoğlu: BBP iktidarı baharla birlikte geliyorBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin iktidara yürüdüğünü savunarak “Baharla birlikte Türkiye’de uyanıyor. BBP genel seçimlerden muktedir olarak çıkacak” dedi.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Kayseri ziyareti sırasında partisinin il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında iktidarı eleştirdi. Hükümetin ekonomi politikalarının yanlış olduğunu öne süren Yazıcıoğlu, üç günden bu yana devam eden Anadolu temasları sırasında esnaf ve çiftçinin siyasilerden muzdarip olduğunu gördüğünü anlattı.

Hükümetin özgürlükler konusunda getirdiği açılımların da garip sonuçları ortaya çıkardığını belirten Yazıcıoğlu, “Bu iktidar Avrupa Birliği ve ABD’ye teslimiyetin ve küresel sermaye ile işbirliğinin sonucu olarak bu ülkenin insanları mazlum mağdur haline getirmiştir. Sokaklarda ‘Hepimiz Ermeniyiz’ diyen insanlar ırkçı olmuyorlar, ‘Hepimiz Türküz’ diyen kafatasçı ve ırkçı oluyor. Hukuk alanında yapılan reformlar sonucu suçlu karakolda misafir gibi ağırlanırken mağdurların acısı katlanmaktadır.” diye konuştu.

BBP olarak iktidara yürüdüklerini ifade eden Yazıcıoğlu, “Türkiye’nin bu gidişine seyirci kalmayacağız. Yoksulluğun umutsuzluğun sarmaladığı Türkiye’ye yeni bir ufuk yeni bir ışık olarak, muktedir olarak geliyoruz ve geleceğiz. Anadolu söküldü geliyor. Üç günden bu yana dolaştığım Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta böyleydi Kayseri’de de bize gösterilen ilgi bunu gösteriyor..Toprakla birlikte Türk milleti de uyanmaya başladı. Cemre toprağa düştü Şimdi mutluluk ve umut yeşeriyor. Gelecekten artık kaygıya gerek yok. Şimdi büyük birlik zamanıdır. BBP’nin iktidara yürüme zamanıdır. Birçok hükümet geldi ve gitti. Bunlarda geldi ve gidecekler.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın