BBP Genel Başkanın’dan 23 Nisan Mesajı

BBP Genel Başkanı

Mesajında; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 92. yılının sevinçle, gururla ve coşkuyla kutlandığını belirten Destici; TBMM’nin; millet egemenliğinin Demokratik Cumhuriyetin en önemli teminatı olduğunu söyledi.

‘’Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, şanlı Türk tarihimizin en önemli olaylarından birisidir’’ diyen Destici;. ‘’Çünkü, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde halkıyla birlikte Kurtuluş Savaşı’nı yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.’’dedi.

Türkiye Cumhuriyetini kuran ve yaşatan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, demokratik kültürün yerleşmesi ve Türkiye’nin çağdaş ülkeler seviyesine yükselmesi konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini mesajında ifade eden diyen BBP Lideri Destici daha sonra şunları kaydetti:

“ ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesinden hareketle TBMM çalışmalarını sürdürmeyi hep bu şekilde yapmalıdır. Gücünü yalnızca milletten alan ve milletin faydalarına kullanan TBMM’dir. Bu, yalnızca milletin egemenliğini, devletimizin temel yapısını belirleyen demokratik bir ilkedir.

Gazi Mustafa Kemal, 23 Nisan’ı çocuklara hediye etmiştir. Her yıl tüm dünya çocuklarının geniş katılımlarıyla kutlanmakta olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; istikbalimiz olan çocuklarımızın, Türkiye’mizin ve yarınlarımızın en önemli teminatıdır.

Çocuklarımızı, sevgi dolu ortamlarda; vatanını ve milletini ileriye taşıma ülküsüyle donatıp, kendi milli ve İslami kültürleriyle huzurlu ve mutlu bir şekilde yetiştirmeliyiz. Çağdaş dünyada gelişmiş milletler seviyesine ulaşmanın en önemli yollarından biride gençlerin kafalarının ve vicdanlarının hür olmasıdır.

Bunu da milli eğitimin temel amacı olan: ‘Müspet bilimlerin temeline dayanan güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde kabiliyeti artmış fikri hür,vicdani hür, irfanı hür, erdemli, kudretli nesiller yetiştirerek yapabiliriz.

Devlet olarak, onlara bunları sağlamak için hiçbir fedakârlığı esirgememeliyiz. Ancak bu şekilde mutlu ve huzurlu bireyler yetiştirmeyi başarabiliriz. Ayrıca; Türk milletinin büyük ülküsüne ulaşması yeterli bir kültür ordusuna sahip olmasını gerektirir.

Burada, bundan tam 92 yıl önce bu aziz vatanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bizlere teslim eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dâvâ arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz.

Bu vesileyle milletimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.

Bir Cevap Yazın