Turkcell, Turkcell Europe ile Almanya operasyonu başlattı

Turkcell, yüzde 100 kendi iştiraki olan Turkcell Europe ile bugün Almanya operasyonunun başladığını duyurdu.

Turkcell açıklamasına göre, halen Avrupa’nın 3. büyük mobil operatörü olan Turkcell’in iştiraklerinden Turkcell Europe, Almanya operasyonuna başladı ve satışlar 4 Nisan 2011’de ilk etapta bin 200 noktada başlayacak.

Genel merkezi Köln’de yer alan Turkcell Europe, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının ve Türkiye ile yoğun ilişkileri bulunan insanların tüm iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarını sağlamayı hedefliyor.

3G altyapısıyla ürün ve servisleri aboneleriyle buluşturacak olan Turkcell Europe, Türkiye’den Almanya’ya bugüne kadar yapılan en büyük yatırımlardan biri olma özelliğini taşıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, şunları kaydetti:

”Turkcell Europe ile Almanya operasyonumuzu bugün itibariyle başlatıyoruz. Turkcell olarak hizmette, teknolojide, fiyat avantajında en iyiyi, müşterilerimize sunma prensibimizi artık Almanya’ya da taşıyoruz. Turkcell Europe’nin Alman pazarına girişi ile 9 ülkede 242 milyonluk bir nüfusa hizmet götürür hale geldik. İlk olarak hedefimizde bu ülkede yaşayan yaklaşık 3 milyon vatandaşımız bulunuyor. Ama kısa süre içinde Alman pazarında güçlü bir oyuncu haline gelmeyi, Turkcell Europe ile operasyonlarımızı vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı diğer Avrupa ülkelerine doğru genişletmeyi hedefliyoruz. Almanya;ya gerçekleşen göçten 50 yıl sonra iki ülkeyi, vatandaşlarımızı kurduğumuz mobil iletişim köprüsü ile birbirine bağlamak bize gurur veriyor.”

DAKİKASI 9 AVRO CENT
Tüm Turkcell Europe aboneleri ister ön ödemeli ister faturalı olsun Türkiye’yi ve Almanya’yı her yöne dakikası 9 Avro cente arayabilecek. Turkcell hattıyla Türkiye’den Turkcell Europe abonelerini arayanlar ise 10 dakikası 50 kuruştan Konuşabilecek.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
”Ön ödemeli şekilde, Turkcell Europe’lu olmayı tercih edenleri iki cazip seçenek bekliyor. 15 Avro’ya satın alınabilen Extra 100 paketinde; Turkcell Europe aboneleriyle sınırsız mesajlaşma ve konuşma, Türkiye ile (Turkcell ve sabit hatlarla) 100 dakika konuşma hakkı bulunuyor. Lansmana özel olarak, ilk 6 ay boyunca Extra 100 paketi alanlara Almanya’daki cep telefonlarıyla ve sabit hatlarla her yöne 100 dakika konuşma hediye edilecek. İkinci paket Extra 250 ise 30 Avro. Paket, Turkcell Europe aboneleriyle sınırsız mesajlaşma ve konuşma, Almanya’daki sabit hatlarla sınırsız konuşma, Türkiye ile Turkcell ve sabit hatlar da dahil her yöne 250 dakika konuşma içeriyor. Yine lansmana özel olarak 6 ay boyunca sunulacak fırsat ile Turkcell Europe’dan Extra 250 paketi alanlar Almanya’da cep telefonlarıyla 250 dakika bedava konuşma şansı elde edecek.”

Açıklamada, Turkcell Europe abonelerine, Türkiye’ye geldiklerinde Almanya ve Türkiye yönüne avantajlı fiyatlarla konuşma imkanı tanınacağı, böylece Almanya’dan Türkiye’ye gelenler için SIM kart ve dolayısıyla numara değiştirme zorunluluğunun ortadan kalktığı belirtildi.

Turkcell Europe’yi tercih edenler için Turkcell’in tüm mobil servislerinin 30 Haziran 2011 tarihine kadar bedava olacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”Turkcell Europe’nin ilk abonelerine sunduğu özel hediyeler bununla da sınırlı değil. Turkcell Europe lansmanını takip eden 1 ay boyunca Turkcell’liler Almanya’daki Turkcell Europe abonesi yakınlarıyla ilk 10 dakikası bedava görüşebilecekler. 30 Nisan 2011’e kadar sürecek hediye kampanyası ile 10 dakikadan sonrası da dakikası 50 kuruştan hesaplanacak.

Turkcell Europe, mobil internet tutkunlarını da düşünerek cazip bir fırsat oluşturdu. Faturalı hat sahipleri 6 ay boyunca 50 MB’lık sınırlı internet paket için hiçbir ücret ödemeyecek, bedava internetle bedava mobil uygulamaların keyfini sonuna kadar çıkaracak.

2011 Avrupa Turnesi kapsamında konserler veren Tarkan, Almanya’daki konserlerinde birbirinden güzel şarkılarını Turkcell Europe aboneleri için seslendirecek. 3 Nisanda Stuttgart, 21 Nisanda Münih, 24 Nisanda Düsseldorf, 29 Nisanda Frankfurt ve 30 Nisanda Berlin’de gerçekleşecek 5 Tarkan konserinde Turkcell Europe abonelerini çeşitli sürprizler bekliyor olacak ve şanslı Turkcell Europe aboneleri Tarkan ile tanışma fırsatı bulacak.”

ZAMAN

Bir Cevap Yazın